Wykłady „Działalność zawodowa w zakresie obrotu nieruchomościami”

Politechnika Warszawska

Był to cykl wykładów odbywających się w maju 2009 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Jego celem było przekazanie środowisku studenckiemu od strony praktycznej wiedzy z zakresu działalności zawodowej w dziedzinie gospodarowania nieruchomościami. Uświadomiono słuchaczom ważność znaczenia zawodów rzeczoznawcy majątkowego, pośrednika w obrocie nieruchomościami i zarządcy nieruchomości w funkcjonowaniu polskiego rynku nieruchomości. Projekt miał formę wykładów otwartych. Po wykładach prowadzonych przez praktyków gospodarowania nieruchomościami był czas przewidziany na pytania ze strony słuchaczy. Cykl wykładów obejmował przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej studentom o wspomnianych zawodach (postępowanie kwalifikacyjne, praktyki zawodowe, zasady wykonywania zawodu oraz trudności i zalety w jego codziennym wykonywaniu, odpowiedzialność zawodowa, sytuacja na polskim rynku nieruchomości – aktualne zapotrzebowanie na rzeczoznawców majątkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami, zarządców nieruchomości).

 Wszystkie wykłady w ramach cyklu gromadziły szeroką rzeszę zaciekawionych słuchaczy co widać na zdjęciach, które możecie obejrzeć w naszej Galerii. Nie ma się czemu dziwić gdyż naszymi gośćmi były wybitne i znane osobistości świata gospodarowania nieruchomościami. Ponadto każdy z uczestników otrzymywał certyfikat udziału w wykładzie. Swoją obecnością zaszczyciły nas władze wydziałów Administracji i Nauk Społecznych oraz Geodezji i Kartografii oraz nauczyciele akademiccy wspomnianych wydziałów.

Pierwsza prelekcja w ramach cyklu pt. „Działalność zawodowa rzeczoznawcy majątkowego” została wygłoszona przez prof. dr hab. inż. Mieczysława Prystupę. Profesor jest znanym autorytetem, uczonym w dziedzinie szacowania nieruchomości. Jest autorem wielu publikacji naukowych z zakresu wyceny nieruchomości. Ponadto pełni funkcję: Przewodniczącego Zarządu Warszawskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych; redaktora naczelnego organu prasowego Polskiej Federacji Rzeczoznawców Majątkowych – kwartalnika „Rzeczoznawca Majątkowy”; jest członkiem Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej, w podkomisji ds. szacowania nieruchomości.

Druga z kolei prelekcja pt. „Działalność zawodowa pośrednika w obrocie nieruchomościami” została wygłoszona przez Pana mgr Janusza Schmidta. Pan Schmidt jest znanym autorytetem w dziedzinie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Jest właścicielem renomowanego biura Kancelaria Nieruchomości Schmidt, Prezesem Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami,  członkiem Polskiego Stowarzyszenia Doradców Rynku Nieruchomości, członkiem Zarządu i rzecznikiem prasowym Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości.

Trzecia prelekcja pt. „Działalność zawodowa zarządcy nieruchomościami” została wygłoszona przez dr Marka Majchrzaka. Doktor Majchrzak jest znanym autorytetem, uczonym w dziedzinie zarządzania nieruchomościami. Pełni funkcję Prezydenta Polskiej Federacji Zarządców Nieruchomości oraz Prezesa Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Zarządców Nieruchomości „Ekspert”. Ponadto, dr Majchrzak objął stanowisko Przewodniczącego Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej (PKK), a także pełni funkcję biegłego sądowego i doradcy sejmowego. Studenci znają dr Majchrzaka jako nauczyciela akademickiego Szkoły Głównej Handlowej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s