Viewingi

Dwukrotnie odwiedziliśmy Biurowiec Rondo 1!!!

Było super! I te zachwycające widoki z dachu…

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Gerardowi Szadkowskiemu – Administratorowi budynku.

Takiej wspaniałej wycieczki edukacyjnej chyba nikt się nie spodziewał !!!

Dziewięcioro (cyfrownie 9) naszych studentów miało niepowtarzalną okazję znaleźć się na dachu 3. najwyższego budynku w Polsce.
Oprowadzał nas pan Gerard Szadkowski – Administrator Budynku z firmy Hochtief. Muszę przyznać, że pan Gerard obdarzył nas sporym zaufaniem, gdyż pokazał nam miejsca, do których naprawdę tylko nieliczni mają dostęp 🙂
Byliśmy w pokoju ochrony i w pomieszczeniach technicznych. Oglądaliśmy lokal przeznaczony do wynajęcia i jeździliśmy kilkoma rodzajami wind 😀
Wycieczkę zaczęliśmy od spaceru po szklanym moście 8 metrów nad posadzką – niektórym miękły nogi, ale to był tylko wstęp przed „prawdziwymi” wysokościami 🙂

Momentem, na który wszyscy czekaliśmy był wjazd na dach! Oj taaaak, ale tych wspaniałych widoków, w piękną, słoneczną pogodę nie da się opisać!!!

Jeszcze raz pragniemy serdecznie podziękować Panu Gerardowi Szadkowskiemu za możliwość spotkania w tym niezwykłym budynku.

 

Viewing Warsaw Trade Tower

17 Listopada nasze Koło Naukowe miało przyjemność odwiedzić Warsaw Trade Tower. Drugi pod względem wysokości budynek w Warszawie i jeden z najnowocześniejszych obiektów biurowych w Polsce. O specyfice zarządzanie tego typu obiektem, strategii inwestowanie w nieruchomości komercyjne oraz historii WTT opowiadał nam Pan Paweł Kłosiński. Dziękujemy za niezwykle ciekawą prezentację.

za warszawa.wikia.com

Warsaw Trade Tower (WTT) – drugi pod względem wysokości wieżowiec Warszawy, położony na Woli, przy ulicy Chłodnej 51. Zbudowany wg projektu pracowni Wyszyński, Majewski, Hermanowicz & RTKL Architekci, otwarty w 1999 roku.

Wieżowiec zbudował w latach 1997-99 koreański koncern Daewoo. Na jego pierwszych dwóch kondygnacjach znajduje się centrum handlowe, kolejne piętra wzwyż zajmują biura. Trzy kondygnacje podziemne pełnią funkcję parkingu na 300 samochodów. Budynek posiada wznoszącą się 24 m nad dachem iglicę – metalowy maszt zakończony anteną przekaźnikową, rozpoczynający się na wysokości 32. piętra.

Fundament Warsaw Trade Tower sięga 11 metrów pod ziemię, cały budynek opiera się na 156 palach. Centralnym elementem konstrukcji jest żelbetowy trzon, w którego wnętrzu znajdują się szybkie windy (osiągające prędkość 25,2 km/h) i wszystkie niezbędne instalacje, dzięki którym budynek stał się jednym z najbardziej nowoczesnych w Warszawie.

WTT jest 2. co do wielkości budynkiem w Warszawie i w Polsce.

Viewing Stadionu Narodowego

W pierwszej części spotkania studenci uzyskali podstawowe informacje na temat projektu architektonicznego Stadionu, jego funkcji i przeznaczeniu. Uczestnicy zadawali pytania dotyczące możliwości zatrudnienia przy okazji Mistrzostw w 2012 oraz wykorzystania Stadionu po Euro. W drugiej części, na budowie, zapoznali się z aktualnym postępem robót i rozwiązaniami konstrukcyjnymi, zastosowanymi w projekcie Stadionu.

Viewing w Burda Publishing Polska

Spotkanie odbyło się w siedzibie firmy Burda Publishing Polska, która jest wydawcą wielu poczytnych gazet, jak Elle, In Style. Członkowie Koła zostali oprowadzeni po budynku, w którym znajduje się siedziba firmy i poznali zasady zarządzania i administrowania firmą od administratora Mirosława Bączka.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s